EOST: Archiv novinek
Archiv novinek
24. 12. 2003   Strictly Blue
S vydáním DVD se rozšiřuje sekce diskografie o novou záložku s prostým názvem Video. Kromě podrobností o Fastmoving zde naleznete přehled všech extázovských klipů. Poněkud někdo zná jméno režiséra klipu Surfing On Steam, budeme vděčni za tuto informaci.
11. 12. 2003   Strictly Blue
Po 4 a 3/4 roku se nám JPM objevil opět na titulní stránce časopisu Reflex a uvnitř se nachází rozhovor na oblíbené téma - hudba & fotbal.

S vydáním DVD se Extáze dostala opět do pozornosti médií a tak okupuje i titulní stránku prosincového čísla Reportu, na jehož i-verzi najdete zajímavé nové fotky z objektivu Dušana Tománka.

1. 12. 2003   Strictly Blue
Audio sekce DVD bude obsahovat následující remixy (tučně jsou vyznačeny dosud nevydané remixy):
I'm (Not Really) Optimistic (DJ Wich RMX) - Wich
Happy R (Tru Punk RMX) - Juanita Juarez
I’m (Not Really) Optimistic (Nanoru po schodišti dolů RMX) - Sport
Happy R (Clean The Pool And Read The Book Vamp RMX) Madrid de los Austrias
Local Distortion (Garcon RMX) - Mickey Mouse
I’m (Not Really) Optimistic (Net RMX) - Net
Happy R (Abuse’s Anaesthetic RMX) - Abuse
I’m (Not Really) Optimistic (Diet RMX) - Veneer
Happy R (Gisbo RMX) - Gisbo
Local Distortion (Local Band RMX) - Petr Mikovec
I’m (Not Really) Optimistic (Yoz RMX) - Yoz
Happy R (X No Position RMX) - Khoiba
I’m (Not Really) Optimistic (Bluecladized RMX) - DJ Blue & Clad
Happy R (Fascinating State RMX) - Bugman
28. 11. 2003   Strictly Blue
Jak již bylo zmíněno dříve EOST vystoupí 13.prosince v pražském Roxy na akci Agidance party společně se skupinami Khoiba, Nierika, Reynok, Juanita Juarez.
O pět dní později, tedy 18.prosince, vystoupí na stejném místě na speciálním koncertě One Hand Band ve složení: Jan P. Muchow, Mardoša, Milan Cais, Ema Brabcová, Dušan Neuwerth a další.
27. 11. 2003   Strictly Blue
Ani vydání DVD se neobešlo bez extázovského "slowdelayingu", takže nové datum připadá na 8.prosince. Něco málo o obsahu je na stránkách Freemusic, kde se taktéž nachází 3 fotky z nedávného koncertu S komunisty se nemluví.
13. 11. 2003   Gunny & Strictly Blue
Od našeho zahraničního zpravodaje =) je tu jedna zpráva z českého internetu: (éto para Doksy!)
"Ukázka z nového klipu Happy R je na stránkách Paskvilu, konkrétně tady."
5. 11. 2003   Strictly Blue
Podle katalogu EMI vychází DVD Fastmoving/Slowthinking 17.listopadu. Obsah bude tvořit třináct videoklipů ke všem skladbám z desky Slowthinking, kromě nich také dokument z natáčení alba, několik raritních klipů nebo audio stopu s řadou remixů.
31. 10. 2003   Strictly Blue
EOST vystoupí na protestní akci S komunisty se nemluví - koncert pro Karlín, 18. listopadu 2003, 17 hodin, bývalá hala ČKD v Karlíně.
29. 10. 2003   Strictly Blue
Díky značné vytíženosti JPM se nakonec neobjeví jeho remix pro skupinu Khoiba na singlu That Reason, který vychází už 3.listopadu.
7. 10. 2003   Strictly Blue
13.prosince vystoupí EOST na společném koncertě se skupinou Khoiba a dalšími v rámci akce Algidance Chillout v pražském klubu Roxy.
26. 9. 2003   Strictly Blue
JPM v současnosti skládá hudbu a písně k divadelní hře Mechanický pomeranč, kterou připravuje plzeňské Divadlo J.K.Tyla. Premiéra je plánována na 29.11.2003.
22. 9. 2003   Strictly Blue
JPM zremixoval Moře v hoře skupiny Kryštof (vyjde jako bonus na reedici jejich druhé desky) a chystá se taktéž remixovat skupinu -123 minut.
16. 9. 2003   Strictly Blue
Metodou "řízené provokace" jsem si na stránkách skupiny Khoiba ověřil informaci, že JPM bude remixovat některou z jejich skladeb na připravovaný singl (podzim '03).

Na stránách British Sea Power se objevil krátký popis spolupráce s EOST, kdy kromě kuchařky a českého dresu Kateřina přispěla českým vokálem na nahrávce této britské skupiny... (isn't it ironic, don't you think?)

15. 9. 2003   Strictly Blue
V úterý 16.září bude od 14 hodin Jan P. Muchow hostem chatu na Idnes.cz.
28. 8. 2003   Strictly Blue
V nejbližší době by se do rádiového éteru měl dostat druhý singl slovenské skupiny Veneer z desky Light. Volba padla na slovensky zpívanou skladbu 33. O tzv. radio edit se postaral Jan P. Muchow a skladbu zkrátil na stylovou délku 3:33.
27. 8. 2003   Strictly Blue
Hynek Dedecius na HISblog:
Srpnové číslo časopisu The Wire přineslo mimo jiné krátkou a vesměs pozitivní recenzi desky Slowthinking domácí dvojice The Ecstasy Of St. Theresa. Ocitla se – snad maličko překvapivě – v sekci Avant Rock a recenzent Tom Ridge v ní Kateřinu Winterovou vedle očekávané Björk přirovnal také ke Karin Oliver (ex-His Name Is Alive). Jeho hlavní výtkou pak byla, světe div se, přehnaná pečlivost („…it‘s a bit too carefully directed“) Honzy Muchowa. Takže, příště více chybovat!
(via: Nárazník)
25. 8. 2003   Strictly Blue
Podle stránek Here se JPM bude opět podílet na produkci nové desky této vyškovské grupy, parťáka mu bude dělat Dušan N. Předběžné vydání nové desky je plánováno na jaro 2004 labelu Escape.
21. 8. 2003   Strictly Blue
Na stránkách nakladatelství Labyrint se objevila následující zpráva ohledně soundtracku Nebe pod Berlínem. Připomínám, že by se na některé ze skladeb měl podílet i JPM.

CD Nebe pod Berlínem (1. soundtrack ke knize u nás)
Podzimní turné skupiny U-Bahn u příležitosti vydání CD Nebe pod Berlínem začíná v říjnu 2003. CD kompilace obsahuje původní písničky inspirované knihou Nebe pod Berlínem. Vychází na nové značce U-BAHN-MUSIC.

1. Město - Umakart
2. Hvězdy - Priessnitz
3. Půl čtvrtý - Lety mimo
4. Sféry - SM
5. Gagarin Pop - Kryštof
6. CNN - Bullerbyne
7. Tunel - Orff’s
8. Train is moving - Phil Shoenfelt
9. Noc/Den - U-Bahn
+ bonus: vybrané ukázky z knihy čte Richard Krajčo

19. 8. 2003   Strictly Blue
Včerejší sled událostí:
20:50:43 - MTV! ted (sms zprava od Dudyna)
20:52:45 - EOST NA MTV (sms zprava od Surise)
... v jisté hudební televizi právě běžel klip I'm (Not Really) Optimistic
10. 8. 2003   Strictly Blue
Už jsem si toho všiml na Planet Roxy a na festivalu Creamfields to bylo zas... Skupina byla ostře sledována trojicí kameramanů (z toho jedna kamerawoman) vybavených digitálními kamerami, takže lze usuzovat, že to má přímou souvislost s chystaným DVD, které by mělo vyjít někdy na podzim. Jak prosákla zmínka na diskuzním fóru eost.cz budou tam i klipy...

A další zprávy ke soundtracku Jedna ruka netleská:
Převážnou část tvoří tvorba One Hand Bandu pod taktovkou JPM, na pozici zpěvačky se v pár kouscích objeví Ema Brabcová (Roe-Deer, Khoiba), zastoupení bude mít i domovská kapela v podobě skladby Local Distortion.

30. 7. 2003   Strictly Blue
Právě v těchto dnech se domíchává hudba k filmu Jedna ruka netleská.
soundtrack vychází 11.září.


28. 7. 2003   Strictly Blue
Součástí letního čísla Ultramixu je i další díl kompilace Aligadance Chillout Vol. 2 (kterou opět sestavoval JPM) a mezi řadou zajímavých tracků se zde objevuje remix Happy R. pod názvem K-paxian rmx, který má na svědomí Bugman.
22. 7. 2003   Strictly Blue
Zcela exkluzivně Vám přinášíme informaci, že je možné slyšet první útržky nové filmové hudby Jana P. Muchowa z připravovaného filmu Jedna ruka netleská.
Zde Vám přinášíme komentovaný second-by-second přehled, co je v traileru na tento film k slyšení:
0:16 první filmový motiv - výrazná basová linka a plechové bicí
0:27 druhý filmový motiv - veselá "folková" kytarová vyhrávka
0:39 třetí filmový motiv - romantické zasnění
1:02 čtvrtý filmový motiv - elektronické bublání
1:09 výborný kytarový riff (jinak pátý filmový motiv)
1:22 zpěv JPM ala Lucky Boy
1:43 dosud nejvyšší hlasová poloha JPM
14. 7. 2003   Strictly Blue
Opsáno z Kryštof.net:
"Jen abyste si nemysleli, že nic neděláme...je natočen první song k připravované desce. S produkcí tentokrát pomáhal Jan Muchow a zdá se, že Kryštof je zase o pár kroků dál. Věřte, že se máte na co těšit."
9. 6. 2003   Gunny
Tohle je asi trochu pozdní upozornění, ale třeba to ještě stihnete =) :
exkluzivní VIP Pokec s Janem P.Muchowem - úterý 10.6. v 13:00 - pokec.atlas.cz.
3. 6. 2003   Strictly Blue
Červnový Report je již na pultech a jako cd příloha se zde nachází chilloutový výběr Algidance Chillout namixovaný J.P.M a s "améliovským" remixem Local Distortion od Petra Míkovce. Jsou známa už i data a místa, kde se zastaví chilloutový stan, kde živě vystoupí Lazy Jimmy, Tam-Tam Orchestra, Nana Zorin nebo Veneer.
14. 6. Praha – Džbán – Wakeboard Cup
27.-29. 6. Příbram – Skydance
4.-6. 7. Český Brod – Rock For People
11.-12. 7. Ostrava – Colours of Ostrava
17. 7. Piešťany (SR) – Horná Streda
18.-19. 7. Trenčín (SR) – Pohoda
25.-27. 7. Hřímězdice u Strakonic – High Jump
8. 8. Roudnice nad Labem – Creamfields
23. 8. Pardubice – Summer of Love
30. 8. Bratislava – Incheba Skatecup 2003

Podrobný popis cd Algidance Chillout naleznete na stránkách Reportu

29. 5. 2003   Strictly Blue
Opsáno z Quazi Delict novinek:
Třetím singlem z úspěšného alba 'Slowthinking' pražské dvojice Ecstasy of St.Theresa bude skladba Happy R. Vedle Dušana Neuwertha si remix vystřihne i Juanita Juarez! Singl by měl vyjít ještě před letními prázdninami.
26. 5. 2003   Gunny
U příležitosti definitivního uzavření aféry s Pracovní sobotou v květnovém čísle časopisu Ultram:x přibylo v archivu několik článků, které se objevily v dením tisku a na webu a dá se z nich sledovat vývoj celé causy. (Ten ultram:xový článek to ovšem zatím nezahrnuje - kupte si časopis. =)

Ale to nám nestačilo a dva články o Pracovní sobotě jsme pro jistotu dodali sami.
Strictly Blue se v dubnu stal investigativním novinářem a pokusil se přijít celé aféře na kloub, aniž by při tom opustil vyhřátou židli před monitorem (tedy téměř =), kdežto já jsem se poměrně neúspěšně pokusil rozčeřit vodu "záhadným textem".

24. 5. 2003   Strictly Blue
V květnovém čísle časopisu Ultram:x opět najdete na přiloženém cd skladbu z pera EOST (Local Distortion) z důvodu chystaného festivalu Planet Roxy. V souvislosti s Ultramixem nutno zmínit, že Vás po víkendu na těchto stánkách čeká "exkluzivní odhalení" ohledně Pracovní soboty... Těšte se !

Honza Muchow taktéž namixoval chilloutový výběr pod názvem Algidance Chillout, který vyjde v červnovém Reportu jako cd příloha. Přes léto bude republiku objíždět Algidance Chillout Tent neboli chill-outová zóna bude plná muziky a odpočinku, kde si bude možné zahrát hru "Zlaté rybky", jejímž autorem je Milan "p3d-01" Cais. První dosud známá zastávka bude na festivalu Colours Of Ostrava

Před nedávnem jsem navštívil Veletrh knihy v Praze, koupil si knihu Nebe pod Berlínem od Jaroslava Rudiše a shlédl jeho autorské čtení, kde se Rudiš zmínil, že se chystá soundtrack k této knize, na jehož realizaci se podílí jak Honza Muchow, tak Jaroslav Švejdík nebo např. Richard Krajčo. Plánované vydání je někdy na podzim.

No a dorazím to zprávou, že Honza společně s "One Hand Bandem" nahrává hudbu pro nový film Davida Ondříčka Jedna ruka netleská, který se v kinech objeví v září 2003. Podle pracovní projekce je se na co těšit...

13. 5. 2003 (průběžně aktualizováno)   Strictly Blue
Aktuální přehled chystaných koncertů:
22.5. - Roxy, Praha (CZ) (pravděpodobný "utajený" koncert před Veneer ??)
25.5. - Barbican Centre, London (UK)
21.6. - Planet Roxy, Aeroklub Tábor (CZ)
8.7. - MFF Karlovy Vary, Karlovy Vary (CZ)
11.7. - Colours Of Ostrava, Ostrava (CZ)
12.7. - Buchlovské hudební léto, Buchlovice (CZ)
18.-19.7. - Festival Pohoda, Trenčín (SK)
8.8. - Creamfields, Roudnice nad Labem (CZ)
15.-16.8. - GlobalBeat, Krotoszyn (PL)

7. 4. 2003   Strictly Blue
Už sice o tom proběhla zmínka na oficiálních stránkách, ale teprve teď, když tu desku držím v ruce, můžu potvrdit, že vyšla taneční kompilace Greenpeace Planet Dance, kde se nachází remix I'm (Not Really) Optimistic od DJ Wiche. Dále je se nutné zmínit, že se Honza Muchow spolupodílel s Dušanem Neuwerthem na mixu jedné skladby skupiny OTK na jejich novém album Sona a Kuva.

4. 4. 2003   Strictly Blue
Je to celé nějaké divné... Honza Muchow je opět členem vedlejšího projektu, ale tentokráte ne ledajakého. Název má PRACOVNÍ SOBOTA a zbytek kapely tvoří neméně známé osobnosti - Jan Čechtický, Milan Cais, Klára Nemravová a Michal Dvořák. Že by superskupina na obzoru??? Vzhledem ke sklonu všech zůčastněných k originálnímu humoru, je v tom cítit nějaká čertovina (nebo mouchowina?). Trochu si to zrekapitulujme:
1.4. - světlo světa spatřuje web www.pracovnisobota.cz
2.4. - Mardoša se zmiňuje v novinkách na stránkách Tata Bojs o bočním projektu svého kapelového kolegy
3.4. - vychází tisková zpráva v ČTK

Je s podivem, že zveřejněnou mp3 ukázku z připravovaného alba nelze na webových stránkách pustit či zkopírovat. Stránky jsou zaregistrovány na společnost Cinemax.cz, která bude pravděpodobně i tvůrcem celého designu. Po důkladném studiu hlavní fotografie jsem objevil, že před stejným pozadím se odehrává jedna scéna z filmu Samotáři. V českých luzích a hájích už jedna jazzová skupina se stejným názvem existuje, uvidíme, jestli nepodnikne vůči svým slavnějším kolegům nějakou právní při. Pokud se to celé jedná o aprílový žertík, má nezvykle dlouhé trvání. Všechno se má "odtajnit" na tiskové konferenci, která se bude konat 30.dubna. Každopádně je to hozená rukavice všem investigativním novinářům a doufám, že se některý z těch hudebních v minulých dnech již pustil do pátrací akce. Uvidíme, zda se potvrdí letité rčení, že "v Čechách se nic neutají..." I my budeme situaci bedlivě sledovat...

11. 3. 2003   Strictly Blue
A máme tu opět nějaké přírustky v diskografii. V březnovém čísle časopisu Ultram:x vychází opět cd, tentokráte s podtitulem "Hurá, kytary!", kde se nachází i píseň od EOST, konkrétně Swoony.
Jinak, rekapitulace známých věcí - singl Local Distortion už je v prodeji a taky připomínáme pokles cen desek EOST - In Dust 3 (149 Kč) a Slowthinking (299 Kč). Vyhlašujeme tudíž amnestii na dosud přepálená cd a je nejvyšší čas si pořídit originály!

25. 2. 2003   Strictly Blue
EOST v TV:
Stanice 0, středa 26.2.2003, 21h (opakování druhý den v 12h): FeedBack - kytarový mainstream, Ecstasy Of Saint Theresa

20. 2. 2003   Gunny
Dnes byly zveřejněny nominace na cenu Anděl 2001 a EOST se objevila ve třech kategoriích:
album dance (Slowthinking), videoklip (I'm (Not Really) Optimistic) a zpěvačka (pochopitelně Katka Winterová).
Blahoželáme! (Fíha?! Opäť slovenčina? =)

5. 2. 2003   Strictly Blue
Ještě ani nevyšel singl nový (druhý) Local Distortion (viz. diskografie) a už tu máme informaci o připravovaném dalším !
Od našich ex-bratrů přišla tahle zpráva:
"Na zaklade vypocuteho EP 'Sleepfields' bol ABUSE osloveny J.P. Muchowom z ceskej kapely Ecstasy of St. Theresa kvoli remixu ich dalsieho singla z albumu 'Slowthinking' s nazvom 'HAPPY R'. Mal by vyjst po singli 'LOCAL DISTORTION', planovany cas vydania je maj 2003."
Jinak se čím dál víc a intenzivněji se mluví o připravovaném DVD (podzim '03), takže na tom asi něco pravdy bude...

25. 1. 2003   Gunny
Opäť sa vám hlásime z nášho prenosového vozu. =)
Kolem vydání Slowthinking se vynořilo tolik článků, že jsem úplně ztratil archivářské nadšení. Naštěstí jsem se po absolvování speciální terapie (vdechování plísně ze starých novin a natírání rukou tiskařskou černí) dal do hromady a zařadil do archivu rozhovory z poslední doby.
Nahoru
Designed by Gunny & Strictly Blue