EOST: Archiv novinek
Archiv novinek
14. 12. 2004   Gunny
Přidal jsem mezi obrázky nějaké nové fotky (cizí i původní).
Kromě toho bych rád zmínil, že jsem nedávno konečně upravil jisté stránky a skripty tak, aby se zobrazovaly (netvrdím, že dokonale =) i v některých alternativních prohlížečích.
13. 12. 2004   Gunny
Tento víkend opět došlo k obávánému vyhlašování cen Český slavík.
Některé výsledky mě trochu překvapily:

Skupiny
40. Ecstasy of Saint Theresa (1176 bodů, loni 167./ 13 bodů)

Zpěvačky
42. Winterová Kateřina (704 bodů, loni 69./ 24 bodů)

Blahoželáme! =)
19. 11. 2004   Strictly Blue
Nemůžete se dostat na oficiální stránky eost.cz? Momentálně jsou nedostupné, ale k životu se brzo vrátí... V mezičase zkuste www.ecstasyofsttheresa.com. Jinak podle zákulisních informací se připravuje nová verze stránek...
8. 11. 2004   Gunny
Je libo francouzskou recenzi na 15 Years in Noises? Jedna by byla k přečtení na webzinu Sefronia. (French only, of course =)
15. 10. 2004   Gunny
Formátování cizích textů není velká zábava, ale pokud mám na výběr mezi sledováním Chucka Norrise v TV a doplněním archivu článků, tak si vyberu archiv. =) (Přidané články jsou rozptýlené až po rok 1999.)
14. 10. 2004   Strictly Blue
RMX - remixes & rarities
V novém říjnovém čísle časopisu Report je přiložené zase nějaké to zajímavé cd. Má název RMX - remixes & rarities, ale v popisu seznamu písní je mírný rozpor. Podle obalu na cd má být remixérský souboj Lucie vs. EOST, v popisu se zmiňují ECSTASY OF ST. THERESA vs. DJ Tráva: I'm (Not Really) Optimistic (techhouse remix), což by byl dosud nikde nevydaný remix !
8. 10. 2004   Gunny
DJ Wich
iDnes informuje o nové desce Wiche Time Is Now. Z článku vybíráme:
Českou scénu zastupují Supercrooo, David Čokoláda a také "peneři" - Orion (track Pobřežní hlídka) a Wladimir 518, který si vystřihl duet Du dolů s Katkou Winterovou z Ecstasy of Saint Theresa.
24. 9. 2004   Gunny
S křížkem po funuse jsem zaregistroval, že JPM složil hudbu pro TV film Nekonečná neděle, který se vysílal 19.9. na ČT1. Opakování se zřejmě v nejbližší době neplánuje.
25. 8. 2004   Strictly Blue
Remix A Lovely Day Tomorrow se objevil v playlistu rozhlasového pořadu Michaela Goodsteina na americkém rádiu WFMU-FM Jersey City, NJ. Jeho streamovaná verze je k dispozici v real audio formátu.
24. 8. 2004   Strictly Blue
Nový časopis Oskar ČILICHILI Magazín přinesl ve svém první čísle rozhovor s JPM. část 1, část 2, část 3.
10. 8. 2004   Gunny
Tak když se zrovna nekonají žádné akce, tak to je asi dobrá chvíle na údržbu stránek.
Třeba doplnění archivu článků (ale ne moc =) nebo přesunutí starších novinek pryč z hlavní stránky.
9. 8. 2004   Strictly Blue
Stýská se vám po koncertech EOST? Letos se pravděpodobně už žádného nedočkáme, tak si v mezičase můžete poslechnout dvě nahrávky (Just A Fade a Neon), které byly nahrány pro rozhlasovou stanici KVRX 91.7 FM Austin, Texas, USA před 3 lety!
7. 8. 2004   Strictly Blue
EOST v Kodani
Vzhledem k tomu, že se na oficiálních stránkách EOST nic moc neděje a i rubrika "foto týdne" ztratila na své periodicitě, máme tady jednu alternativní nabídku... Fotografie byla pořízena v kodaňské královské knihovně.
5. 8. 2004   Strictly Blue
Zcela *exkluzivně* tady máme informace o retrospektivní desce "Thirteen Years In Noises". Verze písně 1+1=11 je kratší (3:49) oproti albové verzi z In Dust 3 a spolupráce s British Sea Power "A Lovely Day Tomorrow" je zde zastoupena v podobě remixu, který dosud nikde nebyl publikován! Booklet cd je opatřen zajímavými komentáři o každé písni od JPM. Desku je možné si objednat prostřednictvím Rev-Ola stránek.
16. 7. 2004   Strictly Blue
Na přelom srpna a září Here ohlásili nové album nazvané pracovně "Figura Porka", které v letní dnech předznamená singl "Trollslander". Produkční dohled si rovnoprávně půl na půl mezi sebou rozdělili Jan P. Muchow a Dušan Neuwerth. Jako host se na desce mihne i zpěvák Jaromír Švejdík.
8. 7. 2004   Strictly Blue
Může se stát
12.července vychází pilotní singl "Může se stát" seskupení Umakart (Švejdík/Neuwerth/Muchow a další), na kterém se objeví remix od skupin Veneer, Khoiba, Nierika a Carlose De Paola.
7. 7. 2004   Strictly Blue
Seznam skladeb retrospektivní desky "Thirteen Years In Noises":
 1. What's
 2. Square Wave
 3. To Alison
 4. Fluidum
 5. Alpha Centauri
 6. Trance (Between The Stars)
 7. Her Eyes Have It
 8. Vacuum Blow (Mirror FX Mix)
 9. 1+1=11
 10. For That Moment
 11. Neon
 12. I'm (Not Really) Optimistic
 13. Sensor
 14. Local Distortion
 15. A Lovely Day Tomorrow (EOST Mix)
23. 6. 2004   Strictly Blue & Gunny
Internetové zdroje jsou zatím skoupé na informace ohledně retrospektivní desky "Thirteen Years In Noises". Vychází 5.července na labelu Rev-Ola a přesné složení písní na cd zatím není známo, jen že se tam určitě objeví něco z John Peel session, samotářské "For This Moment" nebo společná skladba s British Sea Power "A Lovely Day Tomorrow".
14. 6. 2004   Gunny
Fotbalově-televizní fanoušci už si asi všimnuli, že mezi přenosy z Eura 2004 běží docela pěkně udělaný seriálek Portréty. (Překvapivě to jsou krátké dokumenty o jednotlivých českých reprezentantech. =)
Režie: Zdeněk Suchý, hudba: Jan P. Muchow.
11. 6. 2004   Strictly Blue
Playlist
Venku už je záznam březnového nahrávání živé desky skupiny Priessnitz s názvem Playlist. JPM si zahrál v několika skladbách na kytaru.
9. 6. 2004   Gunny
Rozum a chtíč nemohou být v opozici natrvalo, a tak jsem nakonec předělal menu do čistě textové podoby. Vypadá teď sice o něco hůř, ale zato se rychleji načítá. Původně tu měla být i nějaká výmluva, proč to trvalo tak dlouho, ale nepodařilo se mi žádnou použitelnou vymyslet. Asi už jsem všechny použitelné použil někdy dřív. =)
(Pokud se vyskytne nějaký neočekávaný problém nebo větší než malé množství stížností, tak se samozřejmě pokorně vrátíme ke grafice.)
2. 6. 2004   Strictly Blue
Poměrně dlouhý, ale o to zajímavější rozhovor s JPM nejen o nové desce vyšel dnes na Zionmagu. Zaujala mě krátce zmíněná spolupráce se skandinávskou zpěvačkou a nakonec jsem tu "holku z Norska" našel a JPM prý produkoval/spolunapsal píseň "Girl Like You" od Bertine Zetlitz.
27. 5. 2004   Strictly Blue
Ačkoliv se původně na plakátech a tiskových zprávách objevila zpráva, že EOST vystoupí na festivalu The Big Chill (5.6.2004, Střelecký ostrov, Praha) opak je pravdou !
24. 5. 2004   Strictly Blue
I přes menší skluz, na stránkách skupiny Kryštof je už k dispozici on-line kamera ze studia Balance.
11. 5. 2004   Strictly Blue
Do kin vstoupil nový český film Silný kafe a na soudtracku se nachází extázovské www.eost.pluto. Soundtrack je k dostání zdarma při zakoupení 2 vstupenek na film (do vyprodání zásob).
1. 5. 2004   Strictly Blue
13 Years In Noises
Právě jsem se vrátil z hr.... eeehm ... Londýna. Kromě spousty zážitků mám horkou novinku - "nová" deska z produkce EOST bude a to už za dva měsíce! Bude se jmenovat "13 Years In Noises" a jak název napovídá, jedná se o retrospektivní album určené pro britský trh.
27. 4. 2004   Strictly Blue
JPM nakonec produkuje celou novou (v pořadí třetí) desku skupiny Kryštof. Od 5.května je skupina ve studiu a podle stránek slibují nějaké překvapení (webcast?).
22. 4. 2004   Gunny & Strictly Blue
A: Still no sign of land. How long is it?
B: That's a rather personal question, sir.
A: You stupid git. I meant how long is it that we've been in the lifeboat? You've destroyed the atmosphere now.

Vhodně zvolený citát by měl souznít s akcí Czech Sea Power, ale současně by měl vystihnout i to, co byste v tuto chvíli už měli vidět a pokud možno žasnout - stránky mají nový design a v mnoha případech i doplněný obsah.
Nebudeme tady rozepisovat, čím vším jsme při tom museli projít, protože bychom se stejně neodvážili napsat pravdu, ale ke kanibalismu nakonec nedošlo a vlastně to ani netrvalo "thirty-three days". =)
19. 4. 2004   Strictly Blue
Vcelku utajený klip k písni As If, kde vedle ukázek z filmu hlavní roli ztvárnil JPM je k vidění na stránkách filmu Jedna ruka netleská.
1. 4. 2004   Strictly Blue
Vyšla poslední, v pořadí třetí kompilace Algidance Chillout, mixovaná JPM a na které se nachází i ne příliš optimistický remix od DJ Wiche. CD je součástí dubnového čísla časopisu Ultramix a na této fotografii je opravdu Jan Muchow. A není to apríl jako minule!
31. 3. 2004   Strictly Blue
JPM produkuje píseň Srdce, která se objeví na soundtracku k filmu Post Coitum (režie Juraj Jakubisko). V imaginární filmové kapele Grate ji Richard Krajčo zpívá v kůži rockera Adama. Film se v českých kinech objeví od 20.května 2004.
30. 3. 2004   Strictly Blue
Informačně výživný rozhovor o spolupráci EOST a British Sea Power vyšel dnes na Freemusic.cz. Už je taky známý druhý koncert v Londýně - 30.dubna v klubu Cargo.
29. 3. 2004   Strictly Blue
CZ Rock History vol.2
Videoklip Neon je součástí DVD kolekce klipů pod názvem CZ Rock History vol.2. Další zajímavostí je, že se zde objevuje klip k písni Gaugin od Colorfactory, který si vzal režijně na starost JPM. DVD je k dostání třeba na Vltavě.
25. 3. 2004   Strictly Blue
Tracklist singlu A Lovely Day Tomorrow od skupiny British Sea Power, bude následující:
1. A Lovely Day Tomorrow (anglická verze zpívaná Katkou) 30s ukázka, mp3
2. Zítra bude krásný den (česká verze) 30s ukázka, mp3
3. Fakír (česká píseň v podání Britů)
Singl vyjde exluzivně v ČR na značce Escape/EMI v průběhu dubna, už nyní je možné slyšet obě jazykové verze na vlnách Rádia 1.
21. 3. 2004   Strictly Blue
Jak EOST (ne)vyhrála Anděly, v kategorii Dance a hip hop...
XMAG.cz píše: "V kategorii Dance a hip hop zvítězil Ecson Waldez, který loni vydal vysoce respektované breakbeatové album "Sophia". Perličkou je, že stejný počet hlasů jako Waldez získala Ecstasy of St. Theresa a o vítězi tak musela rozhodnout až šéfka sekce této kategorie Jana Kománková. Ta nad prekérní situací prý dlouho přemýšlela a nakonec se šalamounsky rozhodla pro Ecsona Waldeze, aby se proslavil."
18. 3. 2004   Strictly Blue
JPM vystoupí jako host na nahrávání živé desky skupiny Priessnitz. Fotogalerie z večera se nachází na stránkách freemusic.cz nebo od Gonzy.
17. 3. 2004   Strictly Blue
JPM zremixoval skladbu "Am I An Airhead?" od Monkey Business, která se objeví na jejich připravovaném DVD.
16. 3. 2004   Strictly Blue
Z výsledků čtenářské ankety časopisu Report - Žebřík 2003:
Zpěvačka roku - domácí
1. LENKA DUSILOVÁ
2. KATEŘINA WINTEROVÁ
3. EMA BRABCOVÁ
Osobnost roku - domácí
1. JAN P. MUCHOW
2. RICHARD KRAJČO
3. MICHAL PAVLÍČEK

Fotogalerie z večera

14. 3. 2004   Strictly Blue
JPM je společně s Michaelem Kučerou (Howska) autorem nové hymny fotbalového klubu Slavia. Poslechněte si půlminutovou ukázku (formát WMA, 200 kB) nebo rovnou celou hymnu (formát MP3, 2,88MB).
12. 3. 2004   Strictly Blue
Příležitost pokecat si čertsvým oceněncem JPM bude ve čtvrtek 18.března od 14h na chatu České televize.
8. 3. 2004   Strictly Blue
Při sobotním udělování Českých lvů proměnil JPM svou nominaci za nejlepší hudbu k filmu Jedna ruka netleská v sošku křišťálového lva. Gratulujeme !
13. 2. 2004   Strictly Blue
Na oplátku za nedávné hostování Milan Caise s EOST vystoupí JPM společně s Tata Bojs na předávání cen časopisu Report - Žebřík 2003 (pátek 12. března 2004 od 20.00 hodin, Plzeň, Městská hala Lokomotivy). Pokud jste ještě nehlasovali pro svou oblíbenou skupinu (ehm, která to asi bude?) máte poslední 2 týdny to ještě napravit.
11. 2. 2004   Gunny
JPM byl nominován na Českého lva v kategorii Hudba za film Jedna ruka netleská.
4. 2. 2004   Strictly Blue & Gunny
8.dubna vystoupí v pražské Roxy British Sea Power a jako hosté taktéž EOST. V dubnu vyjde exkluzivně pouze v České republice singl BSP s názvem A Lovely Day Tomorrow, na kterém se objeví vedle anglické i Kateřinou česky zpívaná verze, kterou obě skupiny společně natočily loni v srpnu v Sussexu (UK).
Jsme zvědaví, na které místo v českém singlovém žebříčku* to BSP dotáhne. =)

*V ČR neexistuje singlová hitparáda

3. 2. 2004   Strictly Blue
EOST získala nominaci na Anděla 2003 v žánrové kategorii Dance & Hip-hop. Konkurenty jsou Ecson Waldes a Juanita Juarez.
2. 2. 2004   Strictly Blue
V březnu vystoupí EOST na třech koncertech v Polsku (přesná data budou upřesněna), v rámci akce "Czech 3x3", které je pořádána ve spolupráci s magistrátem města Prahy, městskou části Praha 3 a Euroconnection. Dalšími dvěma kapelami, které se této akce zůčastní jsou Skyline a Southpaw.
1. 2. 2004   Gunny
"Neboj, na aktualizaci článků pořád myslím." (interní komunikace, podzim 2003)
Na zacelení vzniklé mezery v archivu se průběžně pracuje.
25. 1. 2004   Strictly Blue
WOW! EOST zremixovala skladbu "English Summer Rain" od Placebo, která vyjde 23.února v Británii na stejnojmenném singlu.
14. 1. 2004   Strictly Blue
Jan P. Muchow a Sifon budou křtít 16.1.2004 od 19:30 v pražském Paláci Akropolis debutovou desku Hydroponicum skupiny Nierika.
Nahoru
Designed by Gunny & Strictly Blue